Dünyanın Leşleri

2013 Mayıs’ının hemen başında, hikayenin kahramanı işlediği basit bir darp suçundan girdiği hapishaneden tahliye olur. Moralsiz, ne yapacağını bilmez ve beş parasız vaziyettedir. Tek istediği, kendisini nezarette acımasızca döven iki polis memurundan intikam almaktır.
Çok düşünmeden soluğu arada bir takıldığı kız arkadaşının koynunda alır. Kız arkadaşı laf arasında, eğer iş arıyorsa, takıldığı zengin bir iş adamının elemana ihtiyacı olabileceğini söyler.
Bundan sonra olaylar bir hard diskin peşinde her türden tekinsiz tipin birbirini kovaladığı bir İstanbul macerasına dönecektir.
Bu belayı atlatıp soluğu yurt dışında alma hayali kuran kahramanımızın bilmediği bir şey daha vardır: İstanbul hayatın akışını bütünüyle değiştirecek tarihi bir protestoya hazırlanmaktadır. Kahraman tekinsiz tiplerden yakasını kurtaracak, aradığı iki aynasızla Taksim meydanında Gezi parkı protestolarının en akılda kalmış eylemlerinin birinde karşı karşıya gelecektir.
Dünyanın Leşleri, Gezi Parkı olaylarını ismen kullanmadan ama fonda kaynayan ve deri değiştiren İstanbul’u en çıplak haliyle sergileyen; dili ve kurduğu atmosferiyle polisiye türünde yazıldığı yılın en iyi romanları arasında gösterilmişti.

Yazar ve Temsil Ettiğimiz Kitapları