Yazar

Gülce Başer

1973 Almanya doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. 2011 yılında “1980-1983 Sıkıyönetim Döneminde Türk Şiiri” konulu teziyle Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü'nde Modern Türkiye Tarihi alanında yüksek lisansını tamamladı.Aynı bölümde “1980'lerde Türk Şiirinde Siyasetin Dönüşümü” konulu teziyle de doktorasını 2016'da tamamladı.

Yazarın Temsil Ettiğimiz Kitapları

Bir Ceset, Bir Söz

Eğitimli, zeki, özgüvenli bir kadın, Nihal, âşık olduğu için tüm hayatını değiştirdikten sonra bir gün eve geldiğinde eşi Ahmet’in cesedini bulur. Nihal, istihbaratçı Ahmet’in kim tarafından ve neden öldürüldüğünü sorgularken, evliliği için değiştirdiği, vazgeçtiği her şeyle de hesaplaşmaya başlar. Ahmet’in can dostu Cihan, cinayet büro polisleri Hakan ve Özlem ve elbette herkesten çok kendi zekasına güvenen Nihal, bu cinayetin üstündeki gizem örtüsünü kaldırmak için uğraşır.
Yüksek temposu, edebi dili ve unutulmaz kadın karakteriyle Bir Ceset Bir Söz, yayımlandığı yıl “yılın en iyi polisiye romanı” ödülünü kazandı.

Yanığı Bulmak

Bir Ceset, Bir Söz romanında tanıştığımız “eski dostlarla” yeniden buluşuyoruz. Nihal, Ahmet’i kaybettikten ve cinayeti çözdükten sonra hayatına zor da olsa devam eder, üstelik radikal değişiklikler yaparak. Artık tek başına çalışan, tek başına yaşayan bir kadındır. Hakan ise emniyetten istifa etmiş ve özel dedektiflik bürosu kurmuştur. Ünlü futbolcu Yanık’ın bir gün ortadan kaybolmasıyla, Yanık’ın eşi, Hakan’a başvurur. Hakan ve Nihal’in yolları bir kez daha, Yanık’ı bulmak için kesişir.