Senaryo

Günümüzde TV, sinema ve dijital mecralar için neredeyse her gün yeni bir içerik üretiliyor; yüzlerce içerik, izleyicilerini bekliyor. Farklı yaratıcılar tarafından üretilen yüzlerce eser arasından ise ancak özgün ve çarpıcı olabilenler sıyrılıyor. Yeni bir bakış açısıyla yazılmamış/çekilmemiş, birbirini tekrar eden eserler hızlı bir şekilde tüketilseler de unutulmaya mahkûm oluyor. Tüm dünyada dizi ve sinema üreticileri, çağın hızına ayak uydurmaya çalışırken standartların ötesine geçen taze fikirleri de arıyor.

 

A Midsummer Night’s Dream. Titania and Bottom, Sir Edwin Landseer (1848-51)

NoirAjans’ın senaryo ekibi olarak, sevdiğimiz fikirlerin bile ancak sağlam bir tartışma sonrasında ayakta kalabileceğini bilerek masaya oturuyor; böylece hiçbir fikre, senaryoya, metne körleşmeden üretiyoruz. Taze bir bakış açısıyla polisiyeden tarihe, komediden bilimkurguya, biyografiden korkuya birçok farklı türde yaratıcı ve yenilikçi kurgu eserler üretirken doküdrama türünde kurgu dışı eserler üzerinde de çalışıyoruz. Özellikle polisiye ve tarih alanlarında kutu (masa) oyunu ile interaktif (dijital ya da fiziksel) oyunların senaryolarını oluşturuyor, uygulamalarını hazırlıyoruz.

Heyecan duydukları bir fikri geliştirmemizi isteyen yapımcı/kanal/platformlarla birlikte mesai yapıyor ve projenin yaratıcı biçimde hayata geçmesi için çalışıyoruz. Ayrıca Türkiye’ye uyarlanması düşünülen/kararlaştırılan metinleri geliştirebiliyoruz. Teknik bilgi isteyen her konuda senaryolarımızın NoirAjans uzmanları tarafından okunmasını sağlayarak tek bir merkezden özgün, doğru, tutarlı işler üretiyoruz.