Yazar

Gökhan Tosun

Televizyon programlarında editör ve metin yazarı olarak başladığı kariyeri kısa süre içerisinde dizi ve film senaryolarına dek uzandı. Senaristliğin yanı sıra senaryo doktorluğu görevleri de üstlendi. İlk kitabı Sherlock Holmes - İstanbul'dan Gelmeyen Mektup, 2018’de Mylos Kitap etiketiyle yayımlandı. Yeni kitabı için çalışmalarına devam ederken reklam ajansında metin yazarı olarak kariyerini sürdürüyor.

Yazarın Temsil Ettiğimiz Kitapları

İstanbul’dan Gelmeyen Mektup

“Sherlock Holmes ‘Sir Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes’ü polisiye romanın en başat figürlerinden biridir. Doyle dışında oğlu da dahil pek çok kişi Sherlock Holmes öyküleri kaleme almıştır. Bunların içinde çok değerlileri de vardır. Türkçede de bazı popüler polisiye roman yazarları Holmes öyküleri kaleme almıştır ama bunlardan polisiye edebiyat içinde söz edecek kadar değerlilerine rastlanmaz.

Gökhan Tosun’un İstanbul’dan Gelmeyen Mektup’u onlarcasını okuduğumu Doyle dışında yazılmış Sherlock Holmes öykülerinin en başarılılarından biri ve Türk polisiye edebiyatında bu vadideki ilk ciddi örnek.

Özellikle Doktor Watson ile Sherlock Holmes ilişkisini özgün öykülerdeki kadar keyifli anlatan bu romanı beğeniyle okudum ve Sherlock Holmes hayranlarının da keyifle okuyacağını umuyorum.”

Erol Üyepazarcı