Yazar

Erhan Sunar

1984 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini bu şehirde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okudu. Alakarga Yayınları'ndan çıkan dört romanı (Veda Oyunu, Ölüm ve Adam, Geceden Önce, Diğer Yarısı) ve iki çeviri kitabı (Kapılarımı Kapatıyorum ve İlk Aşk - Joyce Carol Oates) bulunmaktadır. Diyarbakır'da İngilizce öğretmenliği yapmakta, edebiyat çalışmalarına devam etmektedir.

Yazarın Temsil Ettiğimiz Kitapları

Diğer Yarısı

Diyarbakır’ın acıyla kaynaşmış kalabalığı, Suriçi’nin labirent sokakları, kente turneye gelen bir tiyatro, sahnede ölüm ve genç fotoğrafçı Fikret… Bir fotoğrafçının objektifinden hayata, aşka, geçmişe ve bugüne romantik bir bakış.
Erhan Sunar yıllardır Diyarbakır’da öğretmenlik yapan usta bir yazar. Romanlarında iyi bildiği bir coğrafyayı, parçası olduğu kültürü evrensel değerlerle işliyor.
Dışardan değil içerden bir gözle, büyük fotoğrafçıların hayatlarının ve fotoğraf makinelerinin de dahil olduğu, fonda kendini alttan alta hissettiren sosyal ve politik akış, önde romantize etmeden anlatılmış harikulade bir aşk hikayesi.